TEK-EL MAN Otomotiv San. Tic. Ltd. Şti.

Sigorta Aracılık Hizmetleri

KASKO SİGORTASI

Zorunlu trafik sigortası dışında isteğe bağlı olarak yapılan sigortadır. Aracınızın hasar görmesi durumunda kazada haklı iseniz sizi zarara uğratan aracın sigortası sizin arabanızın masraflarını karşılıyor. Ancak haksız olduğunuz durumlarda cebinizden para çıkmasını istemiyorsanız aracınıza kasko yaptırmanızda fayda var.Kasko genellikle yangın, yıldırım, infilak, çarpma, çarpılma, hırsızlık, Grev, Lokavt, Kargaşalık, Halk Hareketleri, Kötü Niyetli Hareketler, Terör , deprem, sel, dolu, çekme-çekilme gibi durumlarda sizin masrafınızın tamamını karşılıyor. Standart kaskonun fiyatı sigorta şirketine göre değişiklik gösteriyor.Aracınızın orjinali haricinde bulunan özel eşyalarınızı,yada araca sonradan takılan LPG,JANT,TEYP gibi aksesuarlarınızında herhangi bir hasarda zarar görmesi halinde zararın karşılanmasını talep ediyorsanız ek bir ücret karşılığında sigorta kapsamnına alınır.

 

 

TRAFİK SİGORTASI

Zorunlu Mali sorumluluk sigortası,aracın karşıya verdiği zararı ve  sigorta ettirenin, 3. kişilere verdiği zararları karşılamak üzere oluşturulmuş bir sigorta türüdür. Sigortacı, motorlu aracın işletilmesi sırasında bir kimsenin ölümüne veya yaralanmasına veya bir şeyin zarara uğramasına sebebiyet vermiş olmasından dolayı,Karayolları Trafik Kanunu’na göre araç kullanıcısına düşen hukuki sorumluluğu, zorunlu sigorta limitlerine kadar temin eder.

 

Yani Trafik sigortası işletenin 3. kişilere verdiği zararları karşılamaktadır. Sigortalının kendisine gelen zararlar sigorta kapsamı dışındadır.

2020 © Tüm hakları saklıdır.


İletişim Bilgileri

--